پرکاربردترین افزونه‌های جیرا

برترین و پرکاربردترین افزونه‌های جیرا
۴.۹/۵ - (۲۱ امتیاز)

برترین و پرکاربردترین افزونه‌های جیرا

استفاده از نرم افزار جیرا در شرکت‌های مختلف هر روز در حال افزایش بوده و شرکت‌هایی بسیاری در سراسر جهان از این نرم افزار در حال استفاده اند. گروه راتوسان تا کنون موفق به ارائه خدمت به بیش از ۵۰ شرکت کوچک و بزرگ در زمینه راه‌اندازی، پیاده‌سازی و نگهداری نرم‌افزارهای شرکت اتلسین بوده است. این شرکت‌ها شامل شرکت‌های فعال در حوزه‌های تلکام، فناوری اطلاعات و توسعه نرم افزار، ارائه دهنده سرویس‌های IT، شرکت‌های ارائه دهنده سخت افزار، استارت‌آپ‌ها و … بوده اند. نرم افزار جیرا با وجود سه ماژول Core, Software , Service Desk تمامی نیازمندی های شرکت‌ها در حوزه مدیریت فرآیندهای سازمانی، مدیریت پروژه‌ به صورت ابشاری یا چابک، مدیریت سرویس و تیکتینگ به خوبی پوشش می‌دهد. نرم افزار جیرا با وجود هزاران افزونه (پلاگین) مختلفی که توسط شرکت‌های مختلفی در سرتاسر جهان توسعه داده می‌شوند امکان پوشش تمامی نیازمندی های سازمانی را دارد. در این مقاله قصد داریم پرکاربرترین افزونه‌هایی که سازمان‌ها مورد استفاده قرار می‌دهند را به طور مختصر معرفی و کاربر هر کدام از آن‌ها شرح گردد.

افزونه JEditor

افزونه JEditor به دلیل افزودن امکان راست‌چین نویسی در بخش‌های مختلف نرم افزار جیرا، از پراستفاده ترین افزونه‌ برای فارسی زبانان است. این افزونه با اضافه کردن یک Editor پیشرفته به نرم افزار جیرا، امکانات مناسبی برای وارد کردن اطلاعات در ایشو فراهم می‌آورد.

با استفاده از این افزونه می‌توانید تنظیم کنید به صورت پیش‌فرض تمامی متن‌ها به صورت RTL‌ (راست چین) تنظیم گردد تا کاربران در هنگام وارد کردن اطلاعات در بخش‌های مختلف یک ایشو مانند Description و Comment لازم به تنظیم هربار نداشته باشند.

این افزونه امکان وارد کردن فرمت‌های مختلفی از متن در یک ایشو را نیز فراهم می آورد. از سایر امکان این ویرایشگر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ویرایشگر پیشرفته با امکان راست‌چین کردن مطالب به صورت خودکار برای زبان فارسی

راست چین کردن مطالب در جیرا با JEdtior

 • امکان تنظیم افزونه JEditor برای استفاده در بخش‌های مختلف جیرا مانند فیلد توضیحات، کامنت‌ها و …

راست چین و فارسی کردن بخش‌های مختلف جیرا

 • امکان فرمول نویسی با فرمت TeX

فرمول نویسی در افزونه Jeditor جیرا

 • وارد کردن فرمت‌های مختلف متنی

وارد کردن فرمت های مختلف در جیرا

 • وارد کردن راحت تصاویر و فایل در یک ایشو
 • نگهداری تاریخچه آخرین متن نگارش شده در ادیتور
 • وارد کردن جدول
 • امکان وارد کردن قطعه کد با پشتیبانی از syntax زبان های مختلف برنامه نویسی

وارد کردن قطعه کد در جیرا

 • نمایش Source متن‌های نوشته شده

نمایش کد html متن‌ها در جیرا

افزونه Automation for Jira

افزونه Automation for Jira از ضروری ترین افزونه های جیرا است. به کمک این افزونه به راحتی می‌توانید تمامی کارهای تکراری را خودکار سازی کنید تا کاربران زمان خود را صرف کارهای خود کنند. در این افزونه نیاز به کدنویسی وجود ندارد و تمامی خودکارسازی ها با Drag and Drop قابل پیاده سازی است.

نحوه استفاده از این افزونه در مقاله Autoamtio for Jira به صورت کامل شرح شد که در صورت نیاز می‌توانید به صورت کامل با این افزونه و نحوه کاربرد آن به این مقاله مراجعه کنید.

در این افزونه Rule های مختلفی جهت خودکار سازی قابل ایجاد است. هر Rule به صورت کلی از سه بخش Trigger ، Condition‌ و Action تشکیل شده است.

در بخش Trigger مشخص می‌کنید که Rule در چه شرایطی اجرا شود. بیش از ۲۴ نوع Trigger در افزونه Automatin for Jira وجود دارد که به شما امکان می‌دهد شرایط مختلف برای اجرای یک Rule را با آن‌ها پیاده‌سازی کنید.

بخش trigger در automation for jira

برخی از Trigger های پرکاربرد در این افزونه شامل : ایجاد یک ایشو، تغییر مقدار یک فیلد خاص، انتقال یک ایشو از یک وضعیت به وضعیت دیگر، فراخوانی یک webhook، حذف یک ایشو، انتقال یک ایشو، شروع یک اسپرینت، ایجاد یک اسپرینت، دوره‌های زمانی برنامه ریزی شده و … می‌باشد

بخش مهم دیگر این افزونه Condition‌ است. در این بخش شرط‌های مختلفی برای فیلتر کردن ایشو‌ها قرار داده می‌شود. با استفاده از این شرط ها، تنها ایشو‌هایی وارد بخش بعد یعنی Action‌ می‌شوند که از شرط‌های قرارداده شده در این بخش عبور کنند.

condition در افزونه automation for jira

و مهم‌ترین بخش یک Rule قسمت Action است. در این بخش آنچه باید انجام شود پیاده‌سازی می‌شود. در افزونه Automation for Jira بیش از ۳۰ Action مختلف برای انجام کارهای مختلف وجود دارد.

action در افزونه automation for jira

از جمله Action های قابل استفاده می‌توان به موارد زیر اشاره کرد : ایجاد یک ایشو جدید، ویرایش اطلاعات یک ایشو، انتقال ایشو به وضعیت دیگر، ارسال ایمیل، تخصیص ایشو به یک شخص یا نقش خاص، کپی کردن یک ایشو، کامنت بر روی ایشو، ایجاد sub-task، حذف کامنت، لینک و یا خود ایشو، وارد کردن لاگ کارها (Log Work)، ارسال انواع نوتیفیکشن‌ها، تغییرات در ورژن، اجرای قطعه کد اسکریپت و …

همان‌طور که گفته شد، این افزونه قدرت زیادی به راهبر و ادمین نرم افزار جیرا برای خودکار کردن بسیاری از کارها می‌دهد که زمان زیادی از افراد برای انجام کارهای تکراری صرف جویی خواهد شد.

افزونه Jira Misc Workflow Extensions

افزونه Jira Misc Workflow Extensions که به اختصار با عنوان JMWE نیز شناخته می‌شود، مجموعه از ویژگی‌های بسیار کاربردی به بخش‌‌های Condition، Validation و Post-Funtion اضافه می‌کند. به صورت پیش‌فرض راهبر یا ادمین نرم افزار جیرا جهت طراحی جریان کاری‌های (Workflow) پیشرفته گزینه‌های محدودی در این سه بخش مشاهده می‌کند. افزونه JMWE امکانات و ویژگی‌های متعددی به این بخش‌ها اضافه می‌کند که به کمک آن‌ها می‌توان جریان‌های کاری پیشرفته ای متناسب با نیاز سازمان طراحی کرد.

تمامی‌ ویژگی های این افزونه به صورت کامل در مقاله افزونه Jira Misc Workflow Extensions در جیرا شرح شده است که می‌توانید با مراجعه به این مقاله با جزییات کامل این افزونه پرکاربرد اشنا شوید.

افزونه JMWE در جیرا

افزونه Inbox: in-app notifications for Jira

در نرم‌افزار جیرا اطلاع از بروزرسانی‌های انجام شده بر روی ایشو‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. کاربران لازم است این امکان را داشته باشند تا notification ها و پیام‌های نرم‌افزار را بر اساس نیاز خود شخصی‌سازی کنند تا هیچ پیام‌ مهمی در نرم‌افزار را از دست ندهند. این پیام می‌تواند تخصیص یک باگ با اولویت بالا به شخص باشد، یا mention شدن شخص در یک کامنت جهت شرکت در بحث در مورد یک ایشو.

از بهترین افزونه‌های این زمینه افزونه Inbox: in-app notifications for Jira است که قابلیت‌های زیر را برای کاربران فراهم می‌کند

امکان شخصی سازی شرایط دریافت notification ها به ازای هر کاربر

اضافه کردن reminder به ازای هر notification برای یادآوری مجدد

کامنت گذاری مستقیم از طریق منوی افزونه بدون نیاز به باز کردن ایشو

فعال کردن desktop notification برای هشداردهی بهتر

امکان ارائه API برای ارسال پیام‌ از طریق سایر نرم‌افزارها

افزونه اطلاع رسانی در جیرا

افزونه Insight

افزونه Insight معروف‌ترین پلتفرم مدیریت تجهیزات و تشکیل یک CMDB است که علاوه بر امکان وارد کردن دستی تجهیزات و نمایش آن‌ها به صورت بصری، امکان کاوش خودکار (Auto Discovery) برای یافتن Asset ها به خوبی فراهم می‌کند. ما این افرونه مهم را در مقاله مدیریت تجهیزات و دارایی‌ها با Insight به صورت کامل مورد بررسی قرار دادیم.

ساختار ستاره‌ای در insight

افزونه ScriptRunner for JIRA

افزونه Scriptrunner for JIRA یک جعبه ابزار کامل و پرکاربر برای انجام کارهای متنوعی توسط Admin نرم‌افزار جیرا است. این افزونه از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است. به برخی از قابلیت‌های این افزونه در ادامه اشاره شده است:

بخش ‌Browse

این بخش‌ شامل ابزارهای آماده‌ای است که برای مقاصد مختلفی مورد استفاه قرار می‌گیرد. تعدادی از ابزارهای این بخش شامل موارد زیر است.

Bulk Fix Resolutions : این گزینه به ادمین جیرا این امکان را می‌دهد تا در صورتی که تعدادی از ایشو‌ها در جیرا مقدار resolution ها به درستی تنظیم نشده است را به صورت یکجا تصحیح کند.

Copy Project : این گزینه بسیار پرکاربرد است و ادمین جیرا را از ایجاد پروژه‌های جدید و تنظیم کلیه کانفیگ‌های پروژه بی‌نیاز می‌کند. با استفاده از این گزینه به راحتی از یک پروژه کپی تهیه کنید و بخش‌های لازم را کپی و تغییر دهید.

Switch to different user : این گزینه به ادمین امکان می‌دهد تا در صورت نیاز با حساب سایر کاربران وارد نرم افزار شود. در بسیار از مواقع، کاربران جیرا با مشکلاتی روبرو هستند که لازم است ادمین جیرا برای رفع یا بررسی مشکل با حساب کاربران وارد نرم‌افزار شود و تنظیمات را انجام دهد. این بخش به راحتی این امکان را برای ادمین جیرا فراهم می‌آورد. این بخش جایگزین کاملی برای افزونه SU نیز می‌باشد و شما را از این افزونه بی‌نیاز می‌کند.

View server log file : این گزینه به ادمین امکان می‌دهد تا لاگ نرم افزار جیرا را از سرور مشاهده کند. در صورتی که ادمین نرم افزار جیرا به لاگ سرور به صورت مستقیم دسترسی نداشته باشد، با استفاده از این گزینه می‌تواند لاگ ها را مشاهده کند.

Date of First Transition : از طریق این گزینه می‌تواند تاریخ دقیق زمانی که یک ایشو به یک وضعیت (Status) انتقال داده شده است را محاسبه کنید.

این بخش گزینه‌های بسیار دیگری را نیز شامل می‌شود که برای بررسی همه نیاز به مقاله‌ای جداگانه است.

بخش browse افزونه Scriptrunner در جیرا

بخش Feilds

با استفاده از این بخش این امکان برای شما فراهم است که یک فیلد ایجاد و مقدار آن را از محاسبه سایر فیلد‌ها پر کرد. برای مثال کاربرد این بخش می‌توان ایجاد فیلد‌هایی که مقدار شمسی تاریخ‌های جیرا را محاسبه کنند استفاده کرد. این بخش شامل قابلیت‌های فراوان دیگری نیز هست که در شکل زیر نمایش داده شده است.

بخش Feilds افزونه Scriptrunner در جیرا

بخش Behaviour

با استفاده از این بخش شما این قابلیت را خواهید داشت که تمامی رفتارها در یک workflow جیرا را مدیریت کنید. این رفتارها شامل اجباری یا اختیاری بودن یک فیلد، نمایش یا مخفی بودن فیلد، قابل ویرایش یا فقط خواندنی (read only) بودن فیلد است که این رفتارها را در شرایط مختلفی مانند زمان ایجاد یک ایشو، هنگام انجام یک انتقال خاص، توسط یک نقش یا گروه خاص می‌توانند اعمال شوند. این بخش از افزونه تقریبا پرکاربرد ترین بخش است. زیرا که به دلیل انعطاف‌پذیری بالای این بخش با وجود امکان وارد کردن اسکریپت (به زبان Groovy) قابلیت خوبی فراهم می‌آورد.

برخی از کاربرهایی که در این بخش قابل پیاده‌سازی است شامل سناریوهای زیر می‌شود. البته این تنها موارد مختصری برای نمونه است و محدود به این موارد نیست.

محدود کردن ایجاد کردن Issue Type های مختلف بر اساس نقش یا گروه کاربران

اجباری کردن لینک کردن یک ایشو در صورتی که کاربر مقدار resolution را dublicated انتخاب کند

محدود کردن گزینه های موجود در فیلدهای drop down مانند priority در شرایط مختلف و بر اساس نقش یا گروه کاربران

قابل ویرایش بودن یا فقط خواندنی بودن فیلدها بر اساس شرایط مختلف یا بر اساس نقش یا گروه کاربران

قانون گذاری بر روی تعداد تسک‌های در جریان افراد در یک زمان

اجباری یا اختیاری بودن فیلدهای در شرایط مختلف

نمایش یا مخفی کردن فیلدها در شرایط مختلف

نمایش پیام‌های خطا یا راهنما به کاربران در شرایط مختلف

بخش Behaivour افزونه Scriptrunner در جیرا

بخش‌های شرح شده تنها بخش از کاربردهای این افزونه است. این افزونه شامل بخش‌های مختلف دیگری مانند Jobs،Listener،Workflows،Fragments،Rest Endpoint و … است که کاربردهای مختص خود را دارد و برای معرفی نیاز به مقاله ای جداگانه دارد.

افزونه BigPicture و BigGannt

نرم افزار جیرا پر کاربردترین نرم افزار در حوزه کنترل پروژه چابک (مانند اسکرام و کانبان) است. اما این نرم‌افزار را می‌توان برای کنترل پروژه آبشاری و سنتی نیز مورد استفاده قرار داد و جایگزین کاملی برای نرم‌افزارهای این حوزه مانند MSP یا Primavera نیز هست. علاوه بر این نرم‌افزار جیرا قابلیت استفاده در متدولوژی‌های Scaled Agile نیز را دارد. تمامی این‌ها توسط افزونه‌های پرقدرت BigGannt، BigPicture و نسخه کامل افزونه که تحت عنوان BigPicture Enterprise شناخته میسر می‌شود. این افزونه عملا یک نرم‌افزار کامل با بخش‌های مختلف برای مدیریت پروژه به صورت گانت، مدیریت نقشه راه (Roadmap)، مدیریت Scope، مدیریت منابع (Resource Management) ، مدیریت ریسک (Risk Management)، مدیریت وابستگی‌ها (Dependency Management) و ارائه گزارشات مختلف در هر کدام از این بخش هاست.

همان‌طور که گفته شد این افزونه برای پیاده‌سازی متدولوژی‌های Scaled Agile نیز بسیار کارآمد است. این افزونه از پرکاربردترین افزونه جهت پیاده‌سازی متدولوژی SAFe است و با ارائه نسخه ۸ خود، قابلیت‌های متنوعی برای تطابق با SAFe 5 ارائه کرده است. برای مثال از این لینک می‌توانید نحوه PI Planning در این افزونه را به صورت مختصر مشاهده کنید.

در ادامه برخی از امکانات این افزونه بسیار قدرتمند نشان‌ داده شده است.

بخش Gannt

با استفاده از این بخش پروژه را به صورت گانت و milestone به نمایش بگذارید و با استفاده از ساختار WBS (Work Breakdown Structure) به صورت نامحدودی وظایف و تسک‌ها در در ساختار درختی قرار دهید. انواع وابستگی بین کار‌ها را تنظیم کرده و زمان‌بندی کارها را به صورت خودکار یا دستی تنظیم کنید. این بخش امکان خروجی گرفتن (Export) به فرمت‌های مختلف مانند MSP یا Excel نیز فراهم می‌کند.

نمای گانت در افزونه big picture جیرا

بخش Objectives

در این بخش اهداف و Objective ها قابل تعریف هستند و به شما امکان می‌دهد اهداف هر کدام از تیم‌های خود را مشخص و میزان پیشرفت هر هدف و یا دستیابی یا عدم دستیابی به اهداف را مشخص‌ کنید. این بخش برای تعیین Roadmap مطابق با متدولوژی SAFe (Scaled Agile Framework®) فراهم می‌آورد.

نمای اهداف در افزونه big picture جیرا

بخش Board

این بخش که مطابق با متدولوژی SAFe است، برای مصورسازی و مدیریت برد تیم‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. این برد با امکانات بی‌نظیر خود امکان برنامه‌ریزی کارها در Iteration های مختلف و به ازای تیم‌های مختلف را فراهم می‌آورد و هم‌چنین امکان مدیریت وابستگی بین کارها در تیم‌های مختلف را نیز فراهم می‌آورد.

نمای برد تیم‌ها در افزونه big picture جیرا

بخش Resources

بخش مدیریت منابع به شما این امکان را می‌دهد تا وظایف و کارها را در سطوح هر تیم و هر فرد برنامه ریزی کرده و میزان زمان هر تیم و هر شخص را مدیریت کنید. در این بخش این امکان وجود دارد که تخصص‌های افراد مختلف در تیم‌ها مشخص گردد و ظرفیت افراد بر اساس تخصص‌ آن‌ها نیز برنامه ریزی گردد.

نمای مدیریت منابع در افزونه big picture جیرا

بخش Risks

از طریق بخش ماتریس ریسک (Risk Matrix)، ریسک‌ها و خطرات پروژه خود را کاهش دهید. تیم ها می‌توانند با شناسایی ریسک‌ها در هنگام برنامه ‌ریزی یا در حین اجرای پروژه، ریسک‌های پروژه را در این ماژول ایجاد یا از طریق drag and drop در این ماژول مدیریت کنند.

نمای مدیریت ریسک در افزونه big picture جیرا

گزارش‌گیری در بخش‌ها

این افزونه امکان ارائه گزارش‌های تصویری مختلف به ازای پارمتر‌های مختلف را نیز فراهم می‌آورد.

گزارش گیری در افزونه big picture جیرا

کارشناسی ارشد مهندسی صنایع و علاقه مند به مباحث لینوکس، مدیریت پروژه چابک (Agile) و مدیریت سرویس (ITSM) در حوزه‌های فناوری اطلاعات

نظرات

 • مهران فرهادی ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ در ۱:۲۸ ب٫ظ

  سلام وقت بخیر من یه سوالی داشتم مربوط به این قسمت تقویم فارسی این به چه صورت اضافه میشه با تشکر

  • مهدی حیدری ۱۴۰۰/۰۹/۲۹ در ۸:۳۴ ب٫ظ

   سلام جناب فرهادی
   برای شمسی سازی تقویم جیرا نیاز هست که حدودا ۱۳ فایل اصلی جیرا دست کاری و کدهای تقویم شمسی جایگزین شود. این دست کاری به شدت موجب ایجاد مشکل در جیرا خواهد شد و کار بسیار غیر استانداردی هست. زیرا که مشکلات از قبیل موارد زیر رو بوجود میاره:
   عدم امکان بروزکردن جیرا زیرا که کلیه فایل های تغییر داده شده در نسخه جدید به احتمال خیلی زیاد تغییر کرده اند
   عدم امکان بروزرسانی پلاگین های جیرا
   عدم پشتیبانی تقویم در تعداد زیادی از پلاگین ها
   بوجود امدن مشکلات امنیتی جدی
   و بسیاری از موارد دیگه

   ما تا نسخه ۸.۵ جیرا شمسی سازی رو انجام میدادیم ولی به دلیل همین مشکلات کلا بحث رو کنار گذاشتیم و به شدت پیشنهاد میکنیم که از دستکاری در این لایه در جیرا خودداری بشه
   عدم پشتیبانی در jql ها و …

   ولی یک سری راهکارهای استانداردتر و ساده تر هست
   مانند استفاده از افزونه scriptrunner for jira و ایجاد فیلدهای read only که تاریخ ها رو به صورت شمسی نمایش بدهد

   • آذری ۱۴۰۳/۰۱/۱۵ در ۴:۰۷ ب٫ظ

    سلام
    آیا همچنان این مشکلات برای شمسی سازی تقویم جیرا وجود دارد؟

    • مهدی حیدری ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ در ۴:۳۱ ب٫ظ

     با سلام
     در حال حاضر امکان نمایش تاریخ های جیرا وجود دارد. به این معنی که انتخاب تاریخ میلادی است ولی در نمایش ایشو به صورت شمسی نمایش داده می شود

 • سامان کامیار ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ در ۴:۴۳ ب٫ظ

  سلام
  روز بخیر
  واقعا سایت فوق‌العاده ای دارید
  همچنین خیلی عالی توضیح میدهید
  ممنون از توضیحات خوب و مفیدتون
  یه سوال از حضورتون دارم
  تقریبا قیمت پلاگین jmwe چقدر هست ؟
  و نحوه خرید و افزودنش به چه صورتی هست ؟
  کدام قسمت از سایت توضیح داده اید ؟

  • مهدی حیدری ۱۴۰۱/۰۷/۱۱ در ۱۲:۰۷ ب٫ظ

   ممنون از لطف شما. خوشحالم که سایت و ویدیوها مفید بوده
   برای نصب پلاگین ها از بخش تماس با ما با بنده در ارتباط باشید تا با توجه به نسخه جیرا شما خدمتتون توضیح بدم

 • محمدرضا اشرفی ۱۴۰۱/۰۸/۰۴ در ۱:۳۴ ب٫ظ

  با درود
  یک سوال داشتم
  در افزونه tempo که امکان گزارشگیری از وصعیت تسک کلیه تیم را شامل لاگ های زده شده و تایم های واقعی است و اگسپورت به اکسل هم می دهد، چگونه می توان گزارش اکسپورت به اکسل را شخصی سازی کرد مثلن estimate time هر تسک را به جدول اضافه کرد؟

 • جراحی ۱۴۰۱/۱۰/۱۴ در ۱۱:۲۲ ب٫ظ

  سلام
  از فایل های آموزشی مفیدتون متشکرم
  ی سوال داشتم آیا امکانی وجود داره که بتوان مطالب رو تمرین کرد ؟مثل سایتی که امکان دسترسی به نرم افزار جیرا رو بده؟داخلی یاخارجی

  • مهدی حیدری ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ در ۲:۳۸ ب٫ظ

   سلام
   خواهش میکنم خوشحالم که مفید بوده
   متاسفانه سرویسی دمویی که دسترسی ادمین برای تمرین داشته باشه وجود نداره
   سرویس کلود اتلسین موجود هست که کمی با سرویس های on-promise متفاوت هست

 • mahnush ۱۴۰۱/۱۰/۲۱ در ۱۰:۴۴ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر ، پلاگین BigPicture و BigGantt پولی هستش؟

  • مهدی حیدری ۱۴۰۱/۱۱/۱۰ در ۲:۳۷ ب٫ظ

   سلام
   تقریبا تمامی پلاگین های نرم افزارهای اتلسین پولی هست و نیازمند لایسنس جهت فعال سازی هست.
   برای فعال سازی میتونید از بخش ارتباط با ما در ارتباط باشید

 • فرانک نوروزی ۱۴۰۲/۰۴/۲۸ در ۲:۵۰ ب٫ظ

  با سلام و ضمن عرض خسته نباشید. چند روز پیش از طریق تکست باکس announcement banner در جیرا توسط یک user که full access بود ولی admin نبود کد جاوا و css جهت تقویم فارسی و راست چین حروف در تکست باکس ها وارد کردم. ولی بعد از تایید نهایی خطای عدم دسترسی صادر شد. بطوریکه الان هیچ کدوم از کاربران توانایی لاگین به جیرا را نداشته و کد جاوایی که نوشته بودم در این صفحه به جای صفحه login می آید. لطفا اگر جهت رفع این مشکل راه حلی مد نظر شما می باشد ارائه دهید، سپاسگزارم.

  • مهدی حیدری ۱۴۰۲/۰۴/۳۱ در ۶:۱۸ ب٫ظ

   با سلام
   برای رفع این مشکل میتونید بر روی مرورگر خود یک Block scripts نصب کنید و هنگام باز کردن صفحه announcement banner از اجرای اسکریپت وارد شده جلوگیری کنید و سپس اسکریپت را بردارید.
   اگر این روش جوابگو نبود با استفاده از راهنمای لینک زیر باید از دیتابیس اقدام کنید. ولی حتما قبل از این تغییر از دیتابیس بک اپ تهیه کنید
   https://confluence.atlassian.com/jirakb/remove-the-jira-server-announcement-banner-through-the-database-429916703.html

   هم چنین بهتره برای نوشتن اسکریپت از پلاگین Global Js and CSS استفاده کنید و از نوشتن اسکریپت در banner خودداری کنید
   این پلاگین امکان نوشتن js و css در بخش های مختلف جیرا رو فراهم میکنه و مدیریت بهتری رو این موارد خواهید داشت

 • آرام ۱۴۰۲/۰۶/۰۲ در ۱۱:۲۸ ق٫ظ

  سلام وقت بخیر
  برای تقویم شمسی که پیشنهاد میدید صرفا نمایش تاریخ به صورت شمسی هست؟ یا اینکه موقع ورود اطلاعات تاریخ تقویم شمسی نمایش داده میشه؟

 • مینا ۱۴۰۲/۱۱/۱۶ در ۶:۵۱ ق٫ظ

  با سلام. بسیار بسیار آموزش های عالی و خوبی داشتین. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید در خصوص نوشتن این کوئری خاص. ” لسا تمتم استوری هایی که تست کاوریج نداشتن”. راه های مختلفی رو تست کردن و لی متاسفانه جواب نداده.

 • زهرا ۱۴۰۲/۱۲/۰۹ در ۹:۰۷ ق٫ظ

  سلام خیلی مطلب کاملی بود ممنونم ازتون
  من یه سئوال داشتم برای زمانی که بخوایم بعضی از افراد بعضی تسک ها رو نتونن ببینن راه حلی به جز مدیریت دسترسی ها وجود داره؟

  • مهدی حیدری ۱۴۰۲/۱۲/۱۲ در ۱۱:۳۷ ق٫ظ

   با سلام
   برای این موضوع میتوانید از Security level استفاده کنید
   این موضوع بحث دسترسی است و روش انجام ان هم از بخش Permission هست .حداقل بنده راه دیگری نمیشناسم

 • سحر ۱۴۰۳/۰۲/۲۳ در ۲:۱۷ ب٫ظ

  سلام چجوری میتونم این افزونه ها رو روی جیرا فعال کنم؟

  • مهدی حیدری ۱۴۰۳/۰۲/۲۵ در ۴:۳۲ ب٫ظ

   سلام برای فعال سازی پلاگین ها نیاز به لایسنس برای هر پلاگین دارید
   در صورتی که نصب جیرا یا کانفلونس توسط ما انجام شده برای فعال کردن پلاگین ها با ما در ارتباط باشید
   در غیر این صورت باید از کسی که نصب سرویس رو انجام داده بخواید پلاگین ها رو فعال کنه

نظرتان را بنویسید